W miniony wtorek, 29 marca uczniowie klas 4a, 4b oraz 6a wraz z wychowawczyniami Elżbietą Greś, Anną Grześ i Iwoną Lech pojechali na wycieczkę do Białegostoku. Na początku uczestnicy wycieczki udali się na seans do kina na film pt. “To nie wypanda”. Główną bohaterką filmu jest 13-letnia Meilin “Mei” Lee, mieszkająca w Toronto Kanadyjka o chińskich korzeniach. Dziewczynka jest typową przedstawicielką swojego pokolenia. Grzeczną wobec swoich rodziców, pilną i ambitną w szkole, a także totalnie zwariowaną w towarzystwie najbliższych przyjaciółek. “To nie wypanda” jest bowiem filmem poświęconym w dużej mierze poszukiwaniu własnej drogi, odkrywaniu siebie i zmieniającemu się układowi sił między rodzicami a dorastającymi dziećmi.

Następnie uczniowie spędzili odlotowy czas w Parku Trampolin “Strefa Wysokich Lotów”. Sportowe trampoliny, baseny z gąbkami, belka do pojedynków, wybijająca podłoga, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów…. Niektórzy uczniowie, którzy brali udział w konkursach otrzymali pamiątkowe gadżety z Parku Trampolin.

Celem wycieczki, oprócz aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania sprawności ruchowej było: kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, integracja uczniów klas czwartych i szóstej i wzmocnienie więzi koleżeńskiej z uczniami z Ukrainy.